• DZIECI 3-6 LAT
  • DZIECI 7-10 LAT

Dlaczego tak wcześnie?

Małe dzieci uczące się dopiero mówić i te, które dopiero tę umiejętność opanowały, posiadają naturalny dar przyswajania języków, ponieważ oprócz znakomitej pamięci mają niezwykle wyczulony słuch i słyszą wszelkie dźwięki, świetnie potrafią je naśladować oraz potrafią zrozumieć sens zdania, nie znając dokładnego znaczenia każdego ze słów - z kontekstu. Dzieje się tak, ponieważ przyswajają język obcy nie angażując w ten proces języka ojczystego, a równocześnie chłoną język obcy tak jak język ojczysty - naturalnie, bez procesu bezpośredniego przekładu, którym jesteśmy często obciążeni my - dorośli. Dziecko może więc nauczyć się każdego innego języka tak jak języka ojczystego. A jak udowadniają badania naukowe, dwa języki im się nie mylą. Potrafią skutecznie "przełączać" się z jednego, na drugi. Co więcej, jest to etap dzieciństwa nastawiony na łapczywe zdobywanie wiedzy językowej, ale także ogólnej. Dzieci asymilują nowe słowa i zwroty właściwie bez wysiłku, dostrzegając równocześnie korzyści płynące z wzajemnego porozumiewania się.

Drugim, oprócz wieku, istotnym czynnikiem w procesie przyswajania języka angielskiego jest metodyka prowadzenia zajęć. W naszej szkole wykorzystujemy kilka różnych metod pracy, łączymy je ze sobą po to by zajęcia były atrakcyjne i skuteczne dla wszystkich. Skupiamy się jednak na przyswajaniu języka angielskiego w naturalny dla dzieci sposób, podczas zabawy z zastosowaniem metody Total Physical Response, dzięki której dzieci uczą się języka poprzez bezpośrednie działanie i aktywność fizyczną, kodując język instynktownie, dzięki fizycznym reakcjom, a nie mechanicznemu powtarzaniu zwrotów. Spotkanie z językiem angielskim ma być przede wszystkim przyjemnością, formą rozrywki, kształtować sprawności językowe, ale także wszystkie sfery rozwoju dzieci. Dzieci śpiewają z nami piosenki, uczą się wierszyków, odgrywają scenki, rysują, wycinają, wyklejają, ucząc się przy tym słów i zwrotów znanych im z otoczenia, bądź dziecięcego świata.

Na zajęciach korzystamy z kursu Playtime, renomowanego wydawnictwa Oxford.

Zalety kursu:

- Angielski poprzez gry i zabawy- dzieci miło spędzają czas ucząc się słówek i podstawowych wyrażeń poprzez zabawę i piosenki. W nauce pomaga im Małpka - przytulanka, która opowiada historyjki i pomaga nauczycielowi w zabawie kartami obrazkowymi. Małpka mówi tylko po angielsku, co dodatkowo motywuje dzieci do nauki.

- Pełna elastyczność- Playtime to jedyny w swoim rodzaju kurs dla dzieci w wieku przedszkolnym uzupełniony szeroką gamą materiałów cyfrowych. Można je elastycznie dostosowywać do potrzeb grupy.

- Wciągające historyjki- kurs opiera się na historyjkach prezentowanych na różne sposoby, dzięki którym dzieci osłuchują się z autentycznym językiem. Dzieci oglądają filmy na DVD, bawią się z tablicą interaktywną, śpiewają, słuchają tradycyjnych opowieści, słuchają, co mówi nauczyciel, rozmawiają między sobą, z nauczycielem i z Małpką, wykonują prace ręczne, a także bawią się w gry i zabawy.

- Każdy w swoim stylu- bohaterami historyjek są dzieci – Rocket, Star Twig and Melody. Każde z nich uosabia inny styl uczenia się, gdyż dzieci różnią się między sobą preferowanym stylem nauki. Każdy z tych stylów jest uwzględniony w Playtime. Rocket uczy się przez aktywność fizyczną, Melody –poprzez twórcze działanie, Twig – przez odkrywanie świata, a Star – przez słuchanie i patrzenie.

- Poznaj życie w Wielkiej Brytanii- Playtime pomaga dzieciom zrozumieć brytyjską kulturę. Krótkie filmy na DVD, historyjki oraz karty obrazkowe przedstawiają sceny z życia prawdziwej angielską rodziny.

- Podejście wieloprzedmiotowe - Z Playtime dzieci uczą się nie tylko angielskiego, ale też szerszej wiedzy o świecie.

- Nauka w szkole i w domu- Playtime pomaga rodzicom wspierać dzieci w nauce. Strona internetowa kursu zawiera wskazówki dla rodziców, także w języku polskim, oraz dodatkowe ćwiczenia.

Zajęcia odbywają się 2 razy w tygoniu po 30-45 min w zależności od wieku, w grupach max 6- osobowych.

Starsze dzieci pogłębiają z nami swoją wiedzę zarówno o sprawności językowe czynne jak i bierne. Niemniej nacisk kładziemy przede wszystkim na mówienie i rozumienie, czyli na czynne aspekty języka.
Posiadamy wiele materiałów CD, DVD, plakatów, gier planszowych, flash cards, oraz TABLICĘ INTERAKTYWNĄ 80”,

Na zajęciach korzystamy z kursu  Incredible English 2, renomowanego wydawnictwa Oxford.

Co jest niezwykłego w Incredible English 2?

“Jeśli umysł jest pobudzony i robi coś z przyjemnością, wtedy uczymy się szybciej. Jeśli coś jest zbyt proste, to nam ucieka, jeśli natomiast jest wystarczająco wymagające, wtedy to pamiętamy.” Autorka kursu, Sarah Phillips, specjalizuje się w CLIL oraz metodyce nauczania.

Zalety kursu:

- Napisany przez najlepszych autorów, w tym Sarę Phillips, specjalistkę w nauczaniu najmłodszych.

- Autorką historyjek jest Michaela Morgan, nagrodzona autorka książek dla dzieci - (Oxford Reading Tree).

- Program nauczania zawiera elementy edukacji międzykulturowej i obywatelskiej.

- Zachęcające do myślenia zadania - każde ćwiczenie w Incredible English jest zaprojektowane tak, aby zachęcać umysł do myślenia, dzięki czemu nauka staje się jeszcze bardziej pasjonująca. Incredible English łączy naukę języka z nauką innych umiejętności, takich jak na przykład współpraca. Piosenki uczą dzieci zachowywać się w towarzystwie, natomiast lekcje międzyprzedmiotowe umożliwiają naukę elementów innych przedmiotów. Na płycie DVD znajdują się dodatkowe materiały do prowadzenia lekcji międzyprzedmiotowych.

- CLIL (Content and Language Integrated Learning) – jedna lekcja w każdym rozdziale łączy naukę języka z elementami innych przedmiotów, dzięki czemu dzieci na pewno nauczą się więcej.

- Wychowanie – piosenki w każdym rozdziale uczą, jak należy zachowywać się w różnych sytuacjach..

- Wszystkie style uczenia się – różnorodne ćwiczenia, materiały oraz uwzględnienie różnych metod nauczania sprawią, że kurs spodoba się każdemu uczniowi, niezależnie od stylu uczenia się.

Zajęcia odbywają się 2 razy w tygoniu po 45 min., w grupach max 6- osobowych.

Nasza szkoła

Kontakt
42-230 Koniecpol, ul.Mickiewicza 10
(budynek dawnego liceum)

tel: 792 877 076
e-mail: info@playtime.com.pl

Napisz do nas